TIPY, jak ulevit dítěti při prořezávání zoubků

Tak a je to tady! Zastavte čas….Teprve jsme se vrátily z porodnice a už nám rostou první zoubky. Ano, ještě nemáme ani 4 měsíce a už se nám klubou 2 dolní zoubky.

Začalo to nevinně 🙂 Slintání a u pusinky neustále bubliny a jak já říkám bazén :-):-):-) Tak jsme koupili slintáček a bazén udělala ze slintáčku. Do toho se přidaly pěstičky neustále nacpané v pusince, občasný průjem a ze spokojené holčičky je občas malý nevrloušek. Ale co, skončilo nám trápení s bříškem, teď si dáme zoubky, zná to každá maminka. Některá dřív, některá později a prostě to k vývoji patří.

Jsou ale způsoby, jak miminku toto období usnadnit.

Jantarové korálky

Objevila jsem ´zázrak´ jménem jantarové korálky. Malá je nosí už týden, ne že by ji přešly příznaky spojené s růstem zoubků, ale nejspíš jí ulevily od bolesti, protože zoubky stále prořezané nejsou, ale z nevrlouška mám opět usměvavou holčičku.

Jak jsem zjistila, tak jantarové korálky patří mezi kontroverzní téma jako třeba očkování, homeopatie nebo nošení dudlíku 🙂 Jedna skupina je zavrhuje a říká, že jde o podvod, druhá skupina maminek si je nemůže vynachválit. Mám kolem sebe spíše maminky z druhé skupiny a i my jsme se připojily.

Pokud budete pořizovat jantarové korálky, tak doporučuji pouze z ověřených obchodů korálky s certifkátem, aby se jednalo o přírodní jantar. Píše se, že jantar obsahuje aromatické látky, které se uvolňují teplem a tím na krku působí od bolesti hlavy, šíje, zubů a snižují horečku.  Jestli je to pravda opravdu nevím, ale nám zatím korálky působí pozitivně a věříme jim. Teplota se nám zatím neobjevila, takže nemůžu účinek na ni posoudit.

Možná si některá maminka ťuká na čelo, jestli jsem normální dát 4-měsíčnímu dítěti na krk korálky. Ano, jsem! 🙂 Korálky na noc samozřejmě sundávám a malá je má pouze pod mým dohledem. Nicméně korálky jsou udělané bezpečně, mají šroubovací pojistný uzávěr a každý korálek je samostatně oddělen uzlíkem v případě roztrhnutí.

Uvidíme, jak nám korálky budou sloužit dále, pokud s něma máte zkušenosti, ať už pozitivní, či negativní, tak mi napište, budu ráda.

Homeopatická pomoc

Ještě než začnu psát o homeopatických lécích, tak musím znovu upozornit, že o konkrétním léku pro vaše dítě se musíte poradit se svým homeopatem, protože léky se nepodávají jako u klasické medicíny na ´něco´. Níže budu psát pouze o možnostech, které mám ověřené z vlastní zkušenosti a pomohly dětem v mém okolí. Každé dítě je individuální osobnost a každému pomůže jiný homeopatický lék.

Tzn. není homeopatický lék na bolest při růstu zubů, ale lék pro dítě, které má bolest při růstu zubů!

 Na zuby je v homeopatii cca 90 léků, níže uvádím jeden, který mám při růstu zoubků u dětí vyzkoušený.

Chamomilla vulgaris – používá se, pokud je dítě vzteklé, dělá mu dobře chlad na dásně a houpání. Dále může mít dítě jednu tvář červenou, má žízeň a zhoršení přichází kolem 9 hodiny večer a ráno. Přes den bývá klidné. Po podání se dítě celkově zklidní.

Homeopatika se podávají u dětí ve formě roztoku, kdy se v 1dcl kojenecké vody rozpustí 1 kulička. Podává se po lžičkách, ne kovových, ale umělých!

Kousátka a silikonové korálky

Máme doma taky, ale vzhledem k tomu, že Stellinka se ještě kousátkem neumí úplně trefit do pusinky, tak zatím moc nevyužíváme, pořád vedou pěstičky.:-)

Naše oblíbená už i na hraní je žirafa Sophie a Stellinka se ji snaží strkat do pusinky. Myslím, že to bude nejoblíbenější kousátko, Sophie je k tomu taktéž určena.

Silikonové korálky jsou další možností, co může dítě kousat a mít v pusince.

Další možnosti

Masáž dásní prstem nebo navlhčenou gázou – použít můžete olivový olej

Heřmánkový nebo šalvějový čaj – bolavá místa můžete čajem potírat pomocí vatové tyčinky, popřípadě větší děti můžou čaj přímo pít

Studený obklad – buď na tváře nebo přímo na dásně

Podpořte žvýkání dětí tvrdším kouskem chleba nebo vychlazenou mrkvičkou, samozřejmě pouze pod dohledem.

Gel na dásně seženete v jakékoliv lékárně.

 

Pokud znáte nebo máte ověřené další způsoby, jak dětičkám ulevit, tak určitě napište, budu ráda a těším se.

 

,,Pomáhám lidem připravit si jídlo, aby jim bylo dobrým sluhou a ne zlým pánem a zároveň ukazuju, jak lze propojit zdravé tělo se zdravou myslí. Jsem šťastná maminka, milující manželka, která celý profesní život něco prodávala. Spojuji 4 témata do jednoho celku – jídlo, pohyb, bylinky a homeopatii.'' Můj příběh si přečtěte tady >> Jsem autorkou eBooku Jak být efektivní v kuchyni. eBook si můžete stáhnout zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.