PROČ důvěřuji homeopatii?

Záměrně jsem napsala slovo důvěřuji, protože důvěra se musí budovat a stejně tak jsem si musela vybudovat můj vztah k homeopatii.

K homeopatii mě přivedl můj manžel, respektive jeho máma, která je registrovaný homeopat a věnuje se jí už přes 15 let. Můj manžel za celou tu dobu do sebe nedostal žádný chemický prášek a neví, co to je banální bolest hlavy. Náš 10-letý synovec se léčí homeopaticky už od narození, nehledě na to, že v sobě nemá žádné očkování, cestuje po celém světě a je to naprosto zdravý skoro už chlap.

Než jsem poznala manžela, tak jsem na homeopatii neměla žádný názor, protože jsem ji neznala, nezajímala se o ni, navíc jsem pracovala ve farmaceutické firmě, kde byla homeopatie naprosté tabu nebo byla spíše negována, jak ze strany lékařů, tak ze strany některých kolegů. S manželem (tehdejším přítelem) se ke mně homeopatie samozřejmě dostala, nejprve formou informací, jak funguje, jak se jí léčí, apod…Nevěřila jsem ničemu a byla jsem k ní naprosto skeptická a na základě těchto informací jsem si udělala jasný názor: je to šarlatánství 🙂

Jako vystudovaná inženýrka chemie a farmaceutická reprezentantka jsem nevěřila něčemu, co nemá studie, jasně dané důkazy, vyléčené pacienty a už vůbec jsem nevěřila kuličce rozpuštěné ve vodě, jak by mohla fungovat.

Vše se začalo měnit v jeden páteční večer, kdy jsme byli s přítelem na víkend v bytě jeho mámy a já dostala dost ošklivou angínu. bílé čepy na mandlích, bolest v krku, horečka. Bylo mi dost bídně, ibuprofen nebo něco podobného u nich doma samozřejmě žádný. Měla jsem 2 možnosti, nechat se v pátek večer odvézt na pohotovost 20km daleko v tom ne zrovna komfortním stavu nebo požádat tchýni o pomoc. Tak jsem si tenkrát řekla, že to zkusím, že přece nemám co ztratit a že maximálně v pondělí ráno zajdu pro antibiotika.

JAK to tenkrát dopadlo?

1:0 pro homeopatii versus můj názor. Dnes už nevím, co mi tenkrát tchýně dala, ale měla jsem si dát rozpustit 5 kuliček pod jazyk a nic po tom čtvrt hodiny nejíst a nepít. Po hodině se procedura opakovala. Pamatuji si, že se mi tenkrát velmi rychle přitížilo a bylo mi ještě hůř, takže jsem samozřejmě nadávala a můj názor byl zase o něco horší. ALE i tchýně i manžel mi řekli, že je to ´normální´ a dostala jsem další dávku kuliček. A světe div se, stav se začal zlepšovat a já byla v neděli naprosto fit, krk čistý, horečka fuč a já se cítila naprosto fit. Nemusela jsem pro žádná antibiotika!

Po této zkušenosti jsem si řekla, že dám homeopati šanci a svěřila se tchýni do rukou jako pacient. Další léčení byl běh na delší trať, ale dnes jsem zbavená problémů s dásněmi, měla jsem začínající paradentózu a trpěla záněty dásní, už netrpím na hemoroidy. Naše domácí lékárnička se rozrostla o tubičky s homeopatikama a naopak se ztenčily zásoby chemických léků. Dnes, co jde léčím pouze homeopaticky a vždy s ní začínám. Homeopatie mě natolik pohltila, že jsem ji sama začala studovat.

Nepřesvědčuji, POUZE sdílím můj názor na homeopatii

Homeopatie je hodně kontroverzní téma, tak jako např. očkování nebo jestli dát malému miminku do pusy dudlík 🙂 Má své zaryté příznivce, běžné uživatele, ty, co homeopatii neřeší a ty, kteří ji nevěří, ba ji dokonce odsuzují. Já patřím mezi běžné uživatele a rozhodně nejsem zarytý příznivce, který by odsuzoval alopatii, právě naopak.

Nic to ale nemění na tom, že homeopatie patří ve světě na 2. místo, co se týká použité léčebné metody, alopatie je až 4. Alopatie navíc řeší konkrétní problém a to pouze potlačením a utlumením příznaků, nikoliv vyléčením příčiny. Naopak homeopatie léčí celého člověka. Klasická medicína (alopatie) má určitě svoje místo. Doktoři odborníci jsou borci, když umí transplantovat srdce, vyoperovat nádor z těla, dát dohromady těžkou zlomeninu. Homeopatie je naopak jednička v léčbě chronických onemocnění (nervová soustava,…), v akutní léčbě je naopak nejslabší, ale dá se také použít.

Akutní stavy řeší klasická medicína – antibiotika, kortikoidy, nemoc potlačí a zaléčí. Chronický stav řeší homeopatie a čínská medicína, která je umí vyléčit. Pokud už se jedná např. o nádor, rozpad kostí, atd.., tak zde je na místě ihned vyhledat lékaře z klasické medicíny.

¨Nemoc není problém, ale INFORMACE a pokud ji umíme přijmout, tak se vyléčíme.¨

Homeopatii nemůžeme používat ani preventivně, protože tam, kde není informace, tam není nemoc. Můžeme ji použít na posílení imunity.

Navíc u zdraví hrají hlavní roli 3 aspekty – fyzická, psychická a genetická zátěž, tzn. v jaké celkovém stavu naše tělo je, jak se cítíme my sami a co si v sobě neseme od našich předků.

Každá nemoc je u člověka ovlivněna tím, jak myslíme přemýšlíme, jak se chováme k ostatním lidem a hlavně, jak přistupujeme SAMI K SOBĚ. Proto pokud nás trápí nějaký zdravotní problém, zkusme se nejprve zamyslet nad těmito tématy. A nezapomeňte, že pokud pláče duše, bude po čase plakat i tělo, ale platí to i naopak.

V dnešní době je fajn, že si člověk může vybrat, kterým směrem chce jít a jakým způsobem se bude léčit. Rozhodnutí je na každém z nás. Přeji vám hlavně zdravíčko a ať je vaše rozhodnutí správné.

 

,,Pomáhám lidem připravit si jídlo, aby jim bylo dobrým sluhou a ne zlým pánem a zároveň ukazuju, jak lze propojit zdravé tělo se zdravou myslí. Jsem šťastná maminka, milující manželka, která celý profesní život něco prodávala. Spojuji 4 témata do jednoho celku – jídlo, pohyb, bylinky a homeopatii.'' Můj příběh si přečtěte tady >> Jsem autorkou eBooku Jak být efektivní v kuchyni. eBook si můžete stáhnout zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.