Hana KŘÁPKOVÁ

Jsem vášnivá kuchařka a mojí velkou láskou je jídlo. Každé jídlo připravuji a jím s velkou chutí. Mám také ráda přirozený pohyb. Umím tyto 2 témata - jídlo a pohyb spojit do jednoho celku a ukázat lidem, aby se ve svém těle cítili, co nejlépe, ZDRAVĚJI.

Jsem také šťastná maminka, milující manželka, která se celý profesní život pohybovala v obchodní sféře. Jsem také nadšená cestovatelka, ráda objevuji nová místa, poznávám nové lidi a hlavně komunikuji. Jsem žena, která ráda ukazuje a pomáhá ostatním ženám, jak milovat své tělo a jíst s vášní.

Jsem instruktorka fitMAMI. Vedu lekce s nadšenými maminkami, které milují pohyb, chtějí něco udělat pro svoji postavu a přitom nemusí řešit hlídání pro jejich děti.

Pomáhám lidem připravit si jídlo tak, aby jim bylo dobrým sluhou a ne zlým pánem a zároveň ukazuji, jak lze propojit zdravé tělo se zdravou myslí.

VĚŘÍM, ŽE SE VŠE V ŽIVOTĚ DĚJE TAK, JAK MÁ A V TEN SPRÁVNÝ ČAS...

Láska prochází žaludkem

Je září roku 2015, s manželem (tehdejším přítelem) se stěhujeme do našeho nového domu a já jsem moc spokojená, jak ve vztahu, tak konečně se svým tělem, které jsem se naučila po dlouhém trápení přijmout takové, jaké je, a to krásné. Kupuju si černé slimky Pepe Jeans, které mi sluší, a vůbec nosím oblečení, které chci, jím jídlo, jaké chci a které mimochodem s manželem oba milujeme a u nás opravdu láska prochází žaludkem.

Přirozeným pohybem ke spokojenému JÁ

Pohyb si dopřávám, kdy chci já a kdy mám zrovna chuť se hýbat a že ji naráz mám každý den, protože se cítím skvěle plná energie a hlavně zdravá. Těším se na společné sportovní a pohybové aktivity s manželem, které jsme si udělali tak, abychom z nich oba měli radost. Líbím se sama sobě, svému muži a i lidé v okolí si všimli pozitivní změny a ptají se, jestli mám nějaký ´speciální´ jídelníček. Ne vždy tomu tak ale bylo….

Období počítání, vážení, měření, počítání, vážení, měření,….

…vracím se do roku 2011, kdy jsem prožila opravdu bolestný rozchod, ze kterého jsem se rok vzpamatovávala. Tento rok jsem proležela v posteli, apatická ke všemu, bez chuti do života, s brekem, útěchou v jídle nebo naopak úplným hladověním, kolikrát, když to šlo, jsem prospala celý den.

Ani jsem se nenadála, psal se rok 2012 a přišla další rána, kdy mě po 2 letech vyhodili z mého tehdejšího vysněného zaměstnání. Svět se mi do slova zhroutil před očima, byla jsem sama v době, kdy mé kamarádky už rodily děti nebo měly úspěšně rozjeté kariéry a já byla bez práce, na bodě nule v bytě 1+kk pouze s mým kocourem.

Tenkrát jsem se v budoucnu viděla jako stará panna obklopená kočkami.  Toto období temna se samozřejmě podepsalo na mém jídelníčku, stravě a celkově životním stylu neřízených žranic, holdování alkoholu, bez pohybu.

Z extrému do extrému

Ještě v tom roce 2012 jsem začala ´podnikat´ v oblasti finančního poradenství, kde se samozřejmě očekávalo, že budu nějak vypadat, a tak se můj život začal točit kolem vyhledávání jídelníčků ´na míru´ na Internetu a během jednoho týdne jsem byla schopná i 2x změnit stravovací návyky, byla jsem přísná na svůj režim a na svoje tělo, které se mi odměnilo špatným zažívacím systémem.

V roce 2014 jsem přešla do nového zaměstnání a taky jsem si našla ´odbornici´, která mně naordinovala za docela vysoké peníze sacharidové vlny, kdy jsem střídala dny s vysokým podílem sacharidů s dny, kdy jsem měla sacharidy na nule. Do toho jsem chodila 5x týdně do posilovny, abych dodržela stanovený tréninkový plán.

 Byla jsem vyčerpaná, ve dnech se sacharidovou nulou samozřejmě protivná a jediné, co mě zajímalo, bylo vážení jídla 5x denně přesně na gram a nedej bože, když mi manžel (ano, přežil to se mnou) vzal z lednice plátek šunky, kterou jsem měla naváženou, to jsem udělala scénu hodnou rozchodu. Byla jsem nepříjemná i na své okolí a poučovala, že by měli jíst to a ne ono, vždyť můj vlnící jídelníček byl tak skvělý.

Vaření bez chuti, na vodě, bez radosti, ale s velkým bičem nad sebou

Z přípravy jídla jsem neměla radost, ono taky, co je radostného na tom, pokud můžete jíst pouze zelenou zeleninu a já mám tak ráda právě červenou, suchou rýži, maso připravované na vodě a stále dokola tuňák s vejci, samozřejmě bez pečiva. Ještě teď je mi na zvracení, když si na to vzpomenu. Ovoce jsem mohla pouze 1 kus za den, obsahuje přece ´hafo´ cukru.

Ano, zhubla jsem sice za 2 měsíce 5 kilo a okolí si všimlo a chválilo, ale ze mě byla uvnitř nervní, vystresovaná a protivná ženská, která se paradoxně necítila skvěle. Byla jsem vyčerpaná z neustálého cvičení, bez cukrů, a když jsme s manželem šli někam za zábavou, tak jsem si dala pouze vodu s citronem, nic jiného jsem přece nemohla. Vypěstovala jsem si žaludeční potíže, průjmy střídající zácpy a hemoroidy. Nehledě na to, že jsem shozená kila zase nabrala zpět.

Už se vzpamatuj!

S příchodem zdravotních problémů jsem si řekla a dost, takhle to dál nejde. Začala jsem se zajímat o zdravou stravu, která je složená ze všech surovin, které mám ráda, pomořila jsem se do hloubky fyziologických procesů, jak to funguje v těle, na jakém principu fungují bílkoviny, tuky a sacharidy a hlavně jsem začala chápat, jak funguje moje tělo z pohledu těchto makroživin.

Přestala jsem jídlo vážit, začala brouzdat po obchodech se zdravou výživou, přestala jsem sledovat light výrobky a začala zkoumat spíše složení potravin se zaměřením na kvalitu, kde je jejich původ, z čeho jsou vyrobeny a co si z nich moje tělo vezme dobrého. Objevila jsem a pořád objevuju spoustu nových potravin a surovin, ze kterých jsem zkoušela recepty a ejhle, vaření mě začalo bavit a jídlo se stalo mojí vášní a kuchyň mým koutkem pro štěstí.

Žij zdravě s Hankou

V roce 2016 jsem začala mít potřebu recepty sdílet a tak jsem si na FB založila stránky Dobrotky od Hanky, které jsem později změnila na Žij zdravě s Hankou, kdy jsem do nich začala zapojovat i příspěvky o pohybu.

Jídlo se pro mě stalo zase dobrým sluhou a ne zlým pánem, váha se samozřejmě sama ustálila a šla dolů, pohyb si volím sama.

Baví mě přirozený pohyb, který je pro mé tělo nejefektivnější a mě nejvíce baví. Jsou to procházky s pejskem, turistika, běh, dnes taky rychlé procházky s kočárkem a sem tam, když mám chuť tak i posilovna sama nebo s manželem. Už necvičím tak, že mi to někdo předepsal, nepřipravuji se přeci na kulturistickou soutěž J, ale tak jak mě to baví.

Nejsem zastánce obecných rádoby ´jídelníčků na míru´ a myslím, že každý si ten jídelníček na míru musí udělat sám dle svých potřeb a spokojenosti a třeba s pomocí odborníka, pokud sám tápe. Dnes už vím, že pokud mám z jídla radost, je spokojená moje hlava, mysl a tím pádem i tělo.

Taky se samozřejmě zlepšily mé zdravotní problémy a s pomocí homeopatik zcela zmizely. O tom, jak začala má cesta k homeopatii, už píšu ale v jiném příběhu.

JÍDLO – dobrý sluha, zlý pán

O radostném vaření, kvalitnějších a zdravějších alternativách potravin a surovin, jak jíst vše, co máte rádi a aby bylo pro Vás jídlo dobrým sluhou a ne zlým pánem se můžete dočíst v mém eBooku zdarma Jídlo – dobrý sluha, zlý pán. Dále jsem popsala i svoji cestu za zdravějším životním stylem do 8 kroků v e-Booku 8 kroků k zdravějšímu životnímu stylu.

fitMAMI

Během mateřské dovolené jsem si udělala kurz fitMAMI basic. Jedná se o cvičení pro maminky (i ne maminky), při kterém mohou využít i své děti, ale nemusí. Pro maminky to znamená, že nemusí řešit pro svoje děti hlídání, ale berou si je na lekce s sebou. Lekce vedu v přírodě, cvičíme převážně v parku s váhou vlastního těla, či našich dětí :-). I ty se k nám můžeš přidat. Budu se na vás těšit na mé další lekci fitMAMI :-)

získejte zdarma