Můj porodní den

Rozhodla jsem se s Vámi sdílet i jednu intimní zkušenost, můj porodhomeopatika, která jsem užívala před, během a po porodu.

Je to 9 týdnů, co jsem porodila své první dítě

A porodila jsem jej zcela přirozeně, bez jakýchkoliv zásahů doktorů, chemie, nástřihu, za 6,5hod od prasknutí plodové vody, za to s pomocí homeopatik.

 

Ať jsou na Internetu názory na homeopatii jakékoliv, já jí věřím, už 4 roky ji využívám (můj manžel 15 let) a za tu dobu jsem nepotřebovala žádnou chemii. Chci tímto článkem pouze přispět rozšířit obzory a přidat svoji zkušenost přímo ze života.

Jak porod probíhal?

Rozhodla jsem se, že můj porod prostě bude probíhat pohodově. Prakticky jsem nevěděla do čeho jdu, teoreticky si toho člověk přečte a vyslechne mnoho, a tak počítá s nejhorším. Já si řekla, že to bude v pohodě, dyť psychika je 90% úspěchu a i když odtok plodové vody o 14 dní dříve, při vánočním nákupu v Tescu mě vyděsil na tolik, že jsem utekla a volala nejlepší kamarádce s brekem, trošku ve stresu (rozumějte v totální hysterii :-)), ale zároveň natěšená, že už je to tady a že nakonec budeme mít Stellinku na Vánoce doma.

Už měsíc před plánovaným termínem jsem začala brát Chamomillu 9 CH. Brala jsem 1 kuličku 3 týdny před porodem. Prováděla jsem také masáž hráze, ale to jsem dělala asi jen týden a moc mi to nešlo 🙂 Denně jsem chodila na hodinové procházky, protože věřím, že gravitace funguje a také každý den pila litr čaje z maliníku a snídala lněné semínko. O pozitivech denních procházek si můžete přečíst v mém článku Rituály pro krásný den.

 

Plodová voda mi praskla v 16:00, manžel za mnou přišel k Tescu, jeli jsme domů pro porodní tašku dobalit poslední věci a nakrmit našeho pejska Goríska.

V 17:00 hod jsme vyjeli do porodnice, já už zklidněná, že je to tady. Kontrakce už jely co 5 min, byly zatím slabé. V 17:30 mi udělali vyšetření, vyplnili jsme nezbytné papíry a v 18:00 jsme už s manželem byli na našem porodním pokoji.

U porodu s námi byla pouze úžasná porodní asistentka, která mě občas došla zkontrolovat a která mě neustále uklidňovala a hlavně povzbuzovala. S manželem jsme se i hodně nasmáli. Ve 20:00 jsem ještě opět volala své nejlepší kamarádce, abych jí řekla, že ty bolesti nejsou nic strašného, smála se 🙂

A jako matka s 2 dětmi věděla proč, v 21:00 to najelo pořádně. Pořád jsem si popíjela svůj koktejl, uklidňována manželem, asistentkou, sprchou. Bylo to rychlé, v 22:20 byla naše Stellinka na světě. Nepotřebovala jsem žádný nástřih, žádnou chemii a já věřím, že porod byl takto v pohodě právě díky přípravě před a během porodu. Stellinku mi ihned položili na hruď a čekali jsme, až dotepe pupečník a společně si užívali vzájemné tělesné teplo, neskutečné pocity štěstí a Stellinka i bezpečí.

Nechci tady radit, aby každá ,těhule‘ brala homeopatika

Naopak je úžasné, že se dnes většinou každý může rozhodnout, jak bude rodit, s čí přítomností, jestli si nechá dát chemii, či to zvládne bez ní a zda třeba hladký průběh podpoří homeopatií. (Píši zde samozřejmě o nekomplikovaném porodu, kdy není potřeba zásahu lékařů, což se samozřejmě bez různých podpůrných metod, dalších rukou, atd. neobejde).

Asi třetí den po porodu jsem si ještě vzala jednu kuličku Arnicy 9 CH na zahojení poporodní rány.

Přeju všem ženám krásný a nekomplikovaný porod a hlavně zdravá miminka.

,,Pomáhám lidem připravit si jídlo, aby jim bylo dobrým sluhou a ne zlým pánem a zároveň ukazuju, jak lze propojit zdravé tělo se zdravou myslí. Jsem šťastná maminka, milující manželka, která celý profesní život něco prodávala. Spojuji 4 témata do jednoho celku – jídlo, pohyb, bylinky a homeopatii.'' Můj příběh si přečtěte tady >> Jsem autorkou eBooku Jak být efektivní v kuchyni. eBook si můžete stáhnout zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.