Když něco opravdu chcete, uděláte cokoliv aneb jak jít za SVÝM SNEM

Znáte to taky? Máte nějaký sen, plán, něco pro co se nadchnete a chcete to dělat, naučit se, pro to abyste se ve svém životě posunuli zase o krůček dál….Víte přesně, co chcete, jasně se ´tam´ v tom splněném bodě už vidíte. Začnete si zjišťovat informace, co pro to musíte udělat nebo už je dokonce víte a víte přesně, co dělat máte. ALE! Tohle proklaté slůvko vás spolu s vašimi strachy a obavami brzdí a vaše hlava začne vymýšlet důvody, proč ne a proč to nejde.

OBAVY A STRACHY JSOU JEN NAŠEPTÁVAČI VE VAŠÍ HLAVĚ

Jsou naprosto normální a běžné a přepadnou každého v cestě k vysněnému cíli. Oni to totiž umí moc dobře a dokáže jich být spousta, vzájemně se podporují a doplňují a mají sílu překonat ty ´dobré´ našeptávače, kteří vám říkají, jdi dál. Záleží pak jen na každém z nás, jestli je zaženeme a nebudeme si jich všímat anebo na ně vyzrajeme a překonáme je. Pokud totiž strachy a obavy, výmluvy  vyhrají, je třeba se zamyslet, zda to, co jste chtěli, je opravdu tím vaším snem, máte jej v srdci anebo jste to jen momentálně chtěli, protože je to v módě, udělala to kamarádka, atd….

Chci s vámi sdílet můj nedávný příběh, kdy mně v hlavě lítalo několik druhů strachů, obav a taky hlavně výmluv 🙂

NA CESTĚ ZA SVÝM CÍLEM

Mým dalším dílčím cílem na cestě za mým snem bylo stát se instruktorkou lekcí fitMAMI. Tak jsem si našla kurz a zjistila si veškeré info, co potřebuji k tomu, abych instruktorkou mohla být.

A prvních hned několik strašáků v mé hlavě se objevilo hned po zjištění, že jediný kurz, který se konal v Brně jsem už prošvihla a budu muset do Prahy. Rozumějte cesta z Uherského Hradiště do Prahy minimálně 3 hodiny po naší skvělé D1, navíc s 5-měsíční Stellinkou a tím, že si manžel bude muset vzít volno v práci a jet s námi. Vstávání ve 4 ráno, abych tam v 9 byla, atd… Opravdu se mi nechtělo a dlouho jsem váhala než jsem zmáčkla tlačítko Přihlásit se na kurz.

Kurz se navíc konal hned za týden po mém rozhodnutí a další byl plánován až na září. Takže jsem si v klidu sedla a hned si šla své strachy a obavy vysvětlit. A řeknu vám, ono to jde. Je jen důležité se jimi nenechat pohltit a hned svůj nápad ´zabít´ a v klidu si sednout a všechny si pěkně objasnit, třeba i po poradě s někým jiným, pokud vám to pomůže.

Řekla jsem si, že nepojedu na kurz až v září, ale hned, protože právě léto je skvělá příležitost, jak rozjet další svoje podnikání. Pro někoho by to možná byla další překážka, pro mě naopak výzva. Vždyť v létě přece veškeré kurzy končí a vše znovu začíná až v září. Proto jsem v tom viděla skvělou příležitost začít hned, protože maminky najednou nebudou mít, kam chodit, tak začnou se mnou cvičit. Většina maminek na mateřské vyhledává aktivity, aby neseděly jenom doma.

Pro manžela nebyl problém vzít si v práci dovolenou a jet na 2 dny se mnou do Prahy, aby se staral o Stellinku. Velmi mě v mé cestě podporuje a já jsem mu za to neskutečně vděčná. Byl nadšený z mého nápadu a moje obava z cesty do Prahy se ihned rozplynula. Nakonec jsme se rozhodli jet autem, abychom si mohli kdykoliv zastavit a dojet až na místo určení. Vstávali jsme ve 4 ráno, hned jak se Stellinka vzbudila na mlíčko a jen místo do postýlky, jsme ji dali spinkat do autosedačky. I když cesta nakonec trvala přes 4 hodiny, tak Stellinka ji zvládla úžasně, spinkala 🙂

Ze školení jsem byla nadšená, Stellinka s manželem tam byli celou dobu se mnou, takže když potřebovala, tak jsem jí byla ihned k dispozici, navíc se části školení i sama účastnila, jednalo se přece o fitMAMI, tedy cvičení pro maminky s dětmi. Zbytečně jsem měla dopředu obavu, že nezvládne cestu, že nezvládne tak malinká být celý den v cizím prostředí na školení, a pak ještě po celém dnu spát v neznámém prostředí v Praze. Naopak, řekla jsem si, že to dáme, nachystala jsem a připravila vše proto, aby měla veškerý komfort a dopadlo to výborně!

Další obava kvůli které jsem váhala se kurzu zúčastnit byly peníze za kurz. Rozumějte na rodičáku si člověk nemůže úplně vyskakovat, kurzy nejsou úplně nejlevnější. I tohoto strašáka jsem velmi rychle zahnala, když jsem si spočítala, když si sama hned rozjedu své lekce a bude je mít naplněné, tak mám peníze za měsíc zpět. Navíc nejlepší investice jsou do nás samotných a nezapomeňte, že ty vám nikdo nikdy už nevezme. A bylo po obavě 🙂

Snad posledním strašákem, který mě děsil byly potenciální klientky. Kde je budu brát, bude chtít někdo vůbec cvičit, jak jim dám o sobě vědět? Paradoxně tento strašák pro mě byl pouze strašáček 🙂 vzhledem k mému profesnímu životu jsem si velmi rychle tyto věci vysvětlila a opodstatnila.

JDĚTE ZA SVÝMI SNY A NENECHTE SI JE NIČÍM A NIKÝM VZÍT

Víte, jaký je rozdíl mezi těmi, co si své sny plní a těmi, co stále jenom sní? Právě v tom, že někdo své strachy a obavy překoná, jde do akce a ty druhé pohltí. A je to naprosto v pořádku, protože třeba ještě nenastal ten správný čas a je třeba chvilku počkat. Důležité je jít a udělat to, pokud něco opravdu chcete. Možná budete muset i trochu zariskovat, ale i to k cestě za snem patří. A ten pocit, když se vám podaří zdolat veškeré překážky a dosáhnout svého je k nezaplacení. Už teď se těším na plnění mých další snů.

Přijměte strachy a obavy na své cestě za přirozené a součástí vaší cesty. Má je každý, naučte se je překonávat, zdolávat, řešit. Můžou vám být výzvou a věřte, že každá překonaná obava a vyřešený strach vás posune neskutečně dál, vy budete silnější a s každou překonanou překážkou blíže k vašemu cíli.

Já nedávno své obavy a strachy vyřešila a splnila jsem si další sen, stala se ze mě instruktorka fitMAMI 🙂

Přeju vám, ať si plníte své sny, ať se vašimi strachy nenecháte pohltit a třeba se někdy potkáme na některé z mých lekcí fitMAMI.

A jak to máte se svými sny vy? Překonáváte strachy, plníte si cíle nebo zatím jen tiše sníte? Napište mi, budu ráda 🙂

 

,,Pomáhám lidem připravit si jídlo, aby jim bylo dobrým sluhou a ne zlým pánem a zároveň ukazuju, jak lze propojit zdravé tělo se zdravou myslí. Jsem šťastná maminka, milující manželka, která celý profesní život něco prodávala. Spojuji 4 témata do jednoho celku – jídlo, pohyb, bylinky a homeopatii.'' Můj příběh si přečtěte tady >> Jsem autorkou eBooku Jak být efektivní v kuchyni. eBook si můžete stáhnout zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.