Jak si DOVOLIT udělat víc času pro sebe

Známe to asi všechny. Každodenní povinnosti, všední kolotoč kolem domácnosti, dětí, práce. Večer padnete a ještě máte pocit, že už to dále nezvládnete.

Moc dobře toto sama znám. Ale už dlouho vím, že je to hlavně v naší hlavě. To, že si myslíme, že musíme stihnout to a ještě támdleto, jinak si nemůžeme v klidu sednout a v posteli při usínání máme plnou hlavu myšlenek, co nás všechno zase zítra čeká, protože jsme to dnes nestihly.

Před Vánocemi jsem po dvou letech zažila celý víkend, který jsme si s manželem dopřáli pouze pro sebe. Odjeli jsme nedaleko od našeho domu do nádherného prostředí do penzionu v našem kraji, kde jakoby se zastavil čas.

Tak jsme tam jen byli. Seděli v restauraci, která vypadala jako obývák, četli jsme knihy, povídali si, dívali se na filmy, dali si saunu, procházku a užívali si toho božského klidu před Vánocemi, kdy většina z nás stresuje. Uvědomila jsem si během toho víkendu, jak moc je toto důležité a nejen pro vztah, ale také pro nás ženy. Prostě jen tak být a nic nedělat nebo dělat jen to, co doopravdy chceme.

Dovolte si mít na sebe víc času

Protože dovolit si a hlavně se rozhodnout je to nejdůležitější. Moc bych si přála, abyste to také uměly. My ženy jsme totiž expertky na to, že i když už čas máme, tak naše hlava vymýšlí, co všechno bych ještě měla a proč zrovna teď si to nemůžu dovolit a teď nemůžu relaxovat, teď se to nehodí, apod. Vždyť doma je přece nepořádek a ještě musím uvařit večeři.

Ale tohle je o vašem rozhodnutí a vaší hlavě, co si momentálně dovolíte.

5 tipů, jak si dovolit udělat víc času na sebe

  1. Zkuste si jednoduché cvičení. Vezměte si papír a tužku a napište si, co si myslíte, že by vám pomohlo k tomu, abyste více času pro sebe měla. Také si zkuste napsat veškeré „povinnosti“, které si myslíte, že vás brzdí od toho, abyste čas na sebe měla a napište si k nim, co se stane, když je momentálně neuděláte nebo je odložíte. Také si napište, co budete dělat, když čas pro sebe budete mít.
  2. Opravdu se zamyslete, jestli jste rozhodnutá, že čas pro sebe mít chcete a když ho mít budete, nebudete jej opět věnovat povinnostem.
  3. Vědomě se rozhodněte, že si čas uděláte. Napište si týden a vypište si v něm časová okýnka, která budou patřit jen vám a zrovna si do nich vepište, co budete dělat (klidně nic 🙂
  4. Pokud už jste se opravdu rozhodla a máte to v hlavě srovnané, tak si napište, kdo vám s tím může pomoct a co budete od něj chtít. Př. v ten den vám pomůže manžel s dětmi a vy si půjdete sama na procházku. Nebo za 14 dní o víkendu vám pohlídá dítě babička, manžela vyšlete na pánskou jízdu a vy si dáte relax víkend s kamarádkou.
  5. Zkuste si takto chvilky pro vás, v páru naplánovat na celý týden, měsíc, klidně i dále dopředu. Stačí se rozhodnout. 🙂 A pokud vám v hlavě opět vyskakuje nějaké ALE a výmluvy, ano je to možná drsné, ale upřímné, zažeňte je pro tentokrát a místo nich si najděte řešení. 🙂

Napište mi do komentářů, jak si umíte dovolit udělat si na sebe čas. Jestli se vám to daří nebo jestli máte v hlavě pořád nějaká ALE. Já vám budu moc přát, ať to dokážete. Mimochodem, když vám píšu tento článek, tak máme opět volný víkend s manželem bez Stellinky. Mám uklízet, třídit oblečení a taky prát. Ale raději jsem si zapálila svíčku, nalila sklenku vína a píšu pro vás, protože to je můj relax, to mě baví a úklid počká možná na zítřek. 🙂 Bez výčitek a pocitem štěstí, že dělám radost sobě.

Můžete si dovolit udělat si čas pro sebe a to na celý víkend hned v květnu. V skvělé společnosti dalších žen, ženské energie, času pro sebe a také času pro vaše zdraví. Srdečně vás na tento víkend zvu, protože bude jednoduše báječný. A abych vás v tomto rozhodnutí DOVOLIT si ho ještě více podpořila. Připravila jsem pro vás milý DÁREK.

Mrkněte na něj tady.

,,Pomáhám lidem připravit si jídlo, aby jim bylo dobrým sluhou a ne zlým pánem a zároveň ukazuju, jak lze propojit zdravé tělo se zdravou myslí. Jsem šťastná maminka, milující manželka, která celý profesní život něco prodávala. Spojuji 4 témata do jednoho celku – jídlo, pohyb, bylinky a homeopatii.'' Můj příběh si přečtěte tady >> Jsem autorkou eBooku Jak být efektivní v kuchyni. eBook si můžete stáhnout zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.