Jak se z toho všeho nepo…t! Mé 4 tipy pro vás.

Prostě být flegmatická ke všemu, co se děje okolo a neřešit, co stejně neovlivním.

No jo, jenže když ono to není tak jednoduché. Ono se to takhle lehce řekne, ale hůř se tak koná, pokud teda nejste flegmatik, kterému je všechno jedno.

Tento článek je určen pro všechny z vás, kterým na okolních lidech a věcech, které děláte záleží a neumíte být jen tak lhostejní k tomu, co se kolem vás děje.

Ať jsou to vztahy s vašimi přáteli nebo doma, v tom, jak vidíte sami sebe, jaký máte styl v komunikaci s ostatními, nebo organizujete věci pro ostatní, či pracujete na něčem vlastním a je to pro vás důležité.

Nemám jednu radu, jak věci neřešit

Nemám ale jednu radu na to, jak prostě věci neřešit a nechat vše jen tak být. Píšu o svých zkušenostech, které postupně sbírám na mé cestě, kde tvořím, píšu články, e-Booky, organizuji cvičení, akce, kempy a jsem v denní komunikaci s lidmi…Vždyť i celý můj osobní příběh jsem sepsala do tištěné knihy Žij zdravě s Hankou. Přesto věřím, že jsem se za poslední dva roky posunula „v neřešení nepodstatných věcí“ tak, že některým z vás můžou pomoci cítit se víc v pohodě, neřešit ostatní a hlavně neřešit problémy druhých, pokud z vás jen vysávají tolik cennou energii.

Každý z nás stojí v životě před překážkami, ať už v pracovním, či osobním životě. Máte rozdělaný velký projekt s lidmi, na kterém společně pracujete a dotyční se na projekt vykašlou, v práci máte před uzávěrkou a pokazí se vám počítač nebo kamarádka s níž máte něco domluveno, vám už po několikáté akci zruší.

No jo, ono se  lehce řekne: „Neřeš to, stejně to nemůžeš ovlivnit!“

Vím to moc dobře, protože poslední měsíce pro mě bylo obdobím překážek a mně přišlo, že se mi s..e jedna věc za druhou:

  • lekce fitMAMI, kdy jsem byla ve stavu, zda vůbec platit další roční licenci, když 70 % stávajících maminek přestalo chodit cvičit, ať už z důvodu dalšího těhotenství nebo třeba jen proto, že to pro ně není už priorita, cvičit se jim nechce, atd...
  • chystaný e-Book, který máte z 80 % hotový, těšíte se na vypuštění do světa, ale klekne vám počítač a vy nemáte zálohu a počítač je na odpis
  • kemp na pobyt pro dalších 12 maminek a 13 dětí, kdy majitel penzionu není schopen reagovat na telefony, emaily, sms a když už se vám tedy ozve, vy vše domluvíte, tak vám 3 týdny před zruší pobyt jedna, i když se o termínu ví půl roku dopředu
  • článek o ženě, která si prošla plastickou chirurgií zvětšení prsou jen kvůli svému příteli, vy jej slíbíte ostatním ženám, jste domluvené na konkrétním rozhovoru a daná žena, vám pár týdnu po sobě slibuje, mění termíny a nakonec vám nic nepošle

Těch věcí a lidí k řešení či neřešení bylo za poslední měsíce opravdu dost.

Navenek jsem se vždycky snažila hrát silnou, ale vevnitř jsem přitom plakala. A i dneska se mi stane, že mě třeba zamrzí, že ta maminka už nechodí cvičit nebo druhá, která nakonec nejede na kemp.

Ale zatímco před několika lety bych se z toho doslova pos…a, licenci na fitMAMI už bych si neprodloužila a na cvičení bych se prostě vykašlala, e-Book bych nechala ztracený někde v temnotách uvnitř počítače a řekla si, že takhle to má asi být a že jej asi nemám vydávat a vlastně bych po takové zkušenosti s komunikací a starostmi o celý kemp, který s tím mám, prostě zrušila, a pak bych z toho všeho ležela doma zhroucená, uražená na okolní svět a ještě bych se litovala a asi hodně plakala.

Mé 4 tipy, proč už se nehroutím, když věci nejsou zcela podle mých představ

Protože jsem si uvědomila, že opravdu nemám řešit věci, které neovlivním a vždy raději hledat jiný způsob, jak danou věc vyřešit a zůstat přitom v klidu a v pohodě, i když se třeba ostatním nezavděčím. Musím myslet hlavně sama na sebe a na svoje nejbližší. Proto s vámi sdílím moje tipy a věřím, že některé v danou chvíli pomohou i vám.

Výmluvy a důvody jsou jejich, na mě je řešení

Jedno z mých hlavních uvědomění, že se nemůžu zlobit a být naštvaná na výmluvy nebo důvody ostatních. Každý má svoje životní priority a pokud už někdo např. nechce cvičit, je to jeho rozhodnutí a já ho musím respektovat a zařídit se tak, že si na cvičení najdu jinou nadšenou maminku, která bude chtít cvičit. Nesmím to brát osobně, že už cvičit nechodí. Stejně tak, když má někdo neustálé výmluvy a neumí říct věci na rovinu. Já s tím nic neudělám a můžu jen dotyčnému přát, ať se také naučí být upřímný a to hlavně sám k sobě. Jejich důvody a výmluvy neberte osobně, přijměte je s respektem a jděte dál.  

Spoléhám se jen sama na sebe

Tohle je jedna z věcí, kterou si musím vždy a znovu uvědomit.

Protože spoléhat se v něčem na ostatní, ke komu nemáte absolutní důvěru nebo už vám párkrát neukázal, že se na něj můžete spolehnout je opět cesta k tomu, abyste byli zase naštvaní nebo zklamaní. 

Tohle se já stále učím, pořád jsem moc důvěřivá. Samozřejmě jsem neměla nachystaný náhradní článek, protože mě známá pořád ujišťovala, že mi pošle ten slíbený, stejně tak jsem neměla domluvené jiné místo pro kemp, protože mi pan majitel stále sliboval termín zálohové faktury pro potvrzení pobytu. A opět je tohle jejich chování, vy si o něm můžete myslet své, ale dál už je to opět na vás.:-) Proto taky vzniká tento náhradní článek a na kemp nakonec také jedeme.

Pár přátel stačí mít...

.

Už jsem dospěla do fáze, kdy nepotřebuju mít kolem sebe mraky „přátel“.

Už mi jich stačí jen pár, ale těch opravdových. Těch, na které se můžu vždycky spolehnout, ti, co mě vždycky podrží a podpoří v mém rozhodnutí, i když mají třeba jiný názor. Těch, co mě vždycky vyslechnou a hlavně se zajímají i o mě, ne jen o sebe.

Za poslední roky jsem „odstřihla“ hodně rádoby kamarádů, kteří ze mě ale jen sosali energii a ozvali se jen v případě, že zase něco potřebovali. Souvisí to také s časem, který je pro mě čím dál cennější komoditou a proto i čas je opravdu pouze na ty opravdové. Je fajn si někdy udělat pomyslný seznam lidí, s kterými když se vidíte, tak zjistíte, že za nimi jdete vlastně s nechutí nebo jen tak z povinnosti anebo třeba proto, že se to zrovna patří. A uvědomit si, jestli tento vědomý čas můžete strávit nějak lépe.

Vlastní rituály do klidu

Pokud vše nejde zcela dle mých představ, mám své rituály, které mě dostanou opět do klidu a podpoří mě v tom, že se na věc dokážu podívat z jiného úhlu,  s nadhledem a s větší lehkostí. Najděte si svoje klidové rituály. Může to být cokoliv, u čeho víte, že se vám mysl uvolní, dokážete se odprostit od dané věci. Ať už horká vana, běh na čerstvém vzduchu nebo třeba jen tak ležet a nic nedělat.

Pokud máte vy nějaké tipy, které vám fungují v nekomfortních situacích, určitě se s nimi podělte, budu moc ráda.

A tak ze srdce všem přeju, abychom i nepříjemné situace v našem životě uměli řešit s nadhledem a lehkostí. Abychom se nenechali odradit výmluvami ostatních a vždy  dál pokračovali v tom, co nás dělá šťastnými.

Hanka

 

 

 

 

,,Pomáhám lidem připravit si jídlo, aby jim bylo dobrým sluhou a ne zlým pánem a zároveň ukazuju, jak lze propojit zdravé tělo se zdravou myslí. Jsem šťastná maminka, milující manželka, která celý profesní život něco prodávala. Spojuji 4 témata do jednoho celku – jídlo, pohyb, bylinky a homeopatii.'' Můj příběh si přečtěte tady >> Jsem autorkou eBooku Jak být efektivní v kuchyni. eBook si můžete stáhnout zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.