Znáte taky ten pocit, kdy toužíte po změně postavy, správně jíte, změnila jste jídelníček, děláte v kuchyni vše pro to, abyste dosáhla svého cíle, ale ono to pořád není ono?
Jak fungují naše vnitřní hodiny?
Hodiny, které řídí náš metabolismus, hormony, ale také příjem a výdej energie.
Pomůže vám jednoduché střídání DNE a NOCI
Čtěte až nakonec, protože pak pochopíte, jak moc může obyčejné střídání dne a noci změnit nejen vaši postavu, ale také váš život. A pak nezapomeňte na to nejdůležitější. Zkuste to!
Střídání dne a noci
Přirozený život je postaven na pravidelném střídání světlého dne a tmavé noci a naše tělo tomu tak bylo odjakživa přizpůsobeno. Naše tělo tak má vnitřní hodiny, které se řídí 24 hodinovým biorytmem – cirkadiánním rytmem.
Centrum tohoto rytmu sídlí v mozku, který dál řídí naše tkáně a orgány a ty zase pak řídí naše buňky až na úroveň DNA, která řídí stavbu proteinů.
Vnitřní hodiny si každé tělo vytváří samo na základě okolního prostředí (barva a intenzita okolního světla) a návyků (kdy chodíme spát, co děláme před spaním,…).
V přírodě to přirozeně funguje tak, že modrá obloha a světlo znamená DEN – modrá složka a západ slunce a červená obloha a nedostatek modrého světla znamená NOC.
Jenže v dnešní době LED světel, obrazovek počítačů, tabletů a mobilů na nás modré světlo působí i po západu slunce. Náš mozek tím dostává informace, že je stále den a naše vnitřní hodiny dále fungují na uměle vytvořeném dnu.
Pokud naše tělo udržujeme ve falešném dnu, vstáváme ráno unavení, zhoršuje se nám zdraví, a pak se nám samozřejmě nedaří udělat změny s naší postavou.
Pokud udržujeme naše tělo dlouhodobě ve falešném dnu a můžete jíst zdravě, tak to má negativní vliv na naši postavu, hormony i metabolismus.
Nastartujte změny, které ovlivní nejen vaši postavu
Přeju vám, ať si váš cirkadiánní rytmus upravíte tak aby byl co nejvíce přirozený a v souladu s přírodou, protože teprve potom se začnou dít ty správné změny.
S láskou, Hanka