Jak jsem se rozhodla, že budu šťastná

Poslední dobou to vnímám daleko víc než kdy jindy. Uvědomuju si naplno, že jsem šťastná.

Co na tom, že ještě před pár lety jsem šťastnou předstírala, teď je to opravdové.

Před několika lety jsem hrála šťastnou, i když jsem byla nešťastná ve vztahu, nešťastná v práci, nešťastná ve svém těle, nešťastná sama se sebou.

 

Jak jsem se rozhodla, že budu šťastná

Usměvavé kolegyně, štíhlé holky ve fitku, šťastně vdané spolužačky. Záviděla jsem, že dělají práci rády, vysportované postavy a rodinné životy.

V dnešním světě se hraje na štěstí všude. Na každé sociální síti, v televizi, dokonce i na schůzkách mezi „přáteli“. Na oko, na fotku.

Změnila jsem se. Dnes už se cítím jinak.

Dnes už jsem sama šťastná. Šťastná ve vztahu, v tom, co dělám, ve svém těle, SAMA se SEBOU.

 

Maska na tváři

Ve čtyřletém vztahu jsem měla masku na tváři každý den, téměř od začátku. Ať už v tom, že jsem předstírala, že chci dělat to, co on. Hrála jsem, že nevidím, že kouká po každé sukni, co se kolem něj mihne, kontrolovala jsem sebe, jestli jsem stále upravená, jestli mi to sluší, ale ne kvůli sobě, kvůli němu. No, i já jsem se nechala strhnout a pobláznit. Snažila jsem se o to, aby byl šťastný a já pak taky. Ano, čtete správně, první on a až pak já.

Abych na vlastní kůži zjistila, jaká je to blbost. 

Dělala jsem práci, kde se přetvařoval snad úplně každý. Lhali nám ti nejvyšší, my jsme lhali zase těm pod námi, mezi sebou. Ale jinak jsme byli všichni jedna „velká rodina“, kde si pro štěstí můžete jen tak přijít. Vydržela jsem to dva roky než jsem řekla další dost a styděla se sama sobě podívat do očí, abych si to přiznala.

O mém těle ani nemluvím. Oplácaná holka, která je navenek sexy, sebevědomá, ale přitom dře denně v posilovně a drží už dvacátou nesmyslnou dietu jen proto, aby byla konečně šťastná. Aby měla lepší tělo, lepší práci, lepší vztah,…

I když jste můj příběh možná ještě nečetli, asi rozumíte, že takto se žít fakt nedá. Vždyť to bylo na léčení. Ta urputná touha po štěstí v něčem, kde to nefunguje je ubíjející. Vykašlete se na touhu po štěstí, samo nepřijde. Začněte štěstí žít. Ale to nepůjde, pokud budete žít vedle někoho, s kým vám to nejde, chodit do práce, která vás ubíjí, jíst jídlo, které vám nechutná,…

Mám pro vás dnes vzkaz:

Dovolte se být šťastná. Musíte se pro to ale rozhodnout!

Naučte se být šťastná. Jste jediná, kdo to může ovlivnit. Já jsem se pro to jeden den rozhodla a překopala svůj život od základu. I když jsem za sebou spálila spoustu mostů, ať už pracovních, lidských i hmotných a bylo to těžké, se slzami a trápením, stálo to za to. Pro štěstí jsem se musela ale sama rozhodnout.

Spousta z nás je nespokojená ve vztahu, v práci, se svým tělem,…říkáme, jak jsme nešťastné, ale vlastně si v tomto stavu rochníme a nejsme ochotné nic udělat pro změnu. První důležitý krok je totiž ROZHODNOUT SE, že šťastná chci být, a pak teprve začít konat konkrétní kroky.

Sama jsem začala úplně od začátku a rozhodla jsem se, že budu šťastná. Začala jsem měnit svůj životní styl směrem ke zdravému. Tím zdravému myslím nejen v jídle a pohybu, ale také zdravém vztahu, kde bude platit rovnocenný vztah postavený na důvěře, práci, která mě bude naplňovat a bavit, lidé, kterými se budu obklopovat.

A pokud by vás taky zajímala cesta zdravého životního stylu a 8 kroků, jak k němu dojít přirozeně a hlavně natrvalo, tak si rozhodně stáhněte zdarma tento e-Book.

Vykašlete se na vše, co vás dělá nešťastnou

Přijměte štěstí do svého života. Podívejte se na oblasti svého života a řekněte si, ve kterých šťastná jste a ve kterých to není tak zcela úplně ono.

Ty šťastné posilujte a pečujte o ně, na ty nešťastné se vykašlete a pusťte je ze svého života pryč. Většinou to děláme naopak. Patláme se v tom, v čem jsme nešťastní a to, v čem jsme šťastní, bereme jako samozřejmost a neřešíme.

Upřímně? Jste rozhodnutá být šťastná?

Jste ochotná pustit si do života štěstí? Tak se toho nebojte. Je něco při čem vám bije srdce jako o závod? Běžte za tím. Naopak něco, při čem máte sevřené srdce bolestí? Pusťte to. Stačí najít odvahu a rozhodnout se. 🙂

Ze srdce vám přeju, ať se naučíte se štěstím žít!

S láskou, Hanka

 

,,Pomáhám lidem připravit si jídlo, aby jim bylo dobrým sluhou a ne zlým pánem a zároveň ukazuju, jak lze propojit zdravé tělo se zdravou myslí. Jsem šťastná maminka, milující manželka, která celý profesní život něco prodávala. Spojuji 4 témata do jednoho celku – jídlo, pohyb, bylinky a homeopatii.'' Můj příběh si přečtěte tady >> Jsem autorkou eBooku Jak být efektivní v kuchyni. eBook si můžete stáhnout zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.