Cesta za spokojeným tělem. Můj příběh z jiného pohledu.

Mám za sebou svůj první Víkend pro ženy, který jsem pořádala a v jedné zpětné vazbě na něj mi došlo, že byste chtěly slyšet podrobněji můj příběh za spokojeným tělem ataky jak jsem se dostala k tomu, co dělám.

A tak jsem se tomuto tématu rozhodla věnovat tento článek, kde blíže nakouknete pod pokličku mého projektu Žij zdravě s Hankou, do mého nitra, mého života a cesty, jak se mi to povedlo a co mě čeká dál.

Brala jsem to už totiž jako samozřejmost, že to víte, znáte mě, protože mě většina z vás sleduje na Facebooku, čtete moje články, máte moje e-Booky, prošly jste mými kurzy, ale neuvědomila jsem si, že někteří mě znáte teprve chvíli nebo ještě vůbec.

Pokud patříte do skupiny, kterou zajímá, co za tím vším je, kdo jsem já a taky se dozvědět nějaké pikantnosti, tak budete číst dál. Budu psát o mojí cestě za spokojeným tělem, o nepovedených začátcích, ale i tom, jak jsem začala žít v těle, ve kterém se konečně cítím skvěle. 🙂

Dozvíte se o projektu Žij zdravě s Hankou, kdo je Hanka…Jestli mě můj projekt živí a co ráda dělám, když zrovna nevařím nebo necvičím…

Přeju příjemné čtení. 🙂

Co je projekt Žij zdravě s Hankou?

Pro mě osobně je to žít se zásadami zdravého životního stylu a hlavně ve spokojenosti a souladu se svým tělem, které je důležité poslouchat a řídit se jeho hlasy.

Tato oblast mi zejména v životě ženy přijde natolik důležitá, že jsem tuto důležitou myšlenku chtěla šířit dál mezi co nejvíce žen a ukázat, že jde žít v těle, ve kterém se budete cítit skvěle a zároveň mít přitom tělo zdravé bez jakýchkoliv diet a moření se hodinami dřiny v posilovně. A tak z osobního cíle se stal pro mě i cíl veřejný a tím vznikl můj projekt Žij zdravě s Hankou.

Dnes jsem instruktorka fitMAMI, maminka, manželka a podnikatelka.

Miluju kvalitní a opravdové jídlo, a tak pořád experimentuju v kuchyni a hodně vařím a zkouším všechny možné i nemožné kombinace. Prošla jsem spoustou nesmyslných diet, zkusila jsem si žít v těle zhuntovaném dietami a taky s nenávistí a neláskou k němu.

Nemám ráda nucený pohyb, obzvláště ten smradlavý ve fitku plném zpocených lidí. A tak už několik let propaguju přirozený pohyb, který musí hlavně bavit, přináší radost a který je za odměnu a ne za trest za snědený větrník se šlehačkou.

Mám svobodu v jídle a jím to, co mi chutná. Nepočítám kalorie a v hlavě mě netrápí, jestli mám kilo navíc.

Jsem maminka a tato role mě baví, ale nemůžu být jenom maminka, protože to mě nenaplňuje. Moje Stellinka se mi narodila až v mých 34 letech a hrála zásadní roli v mém stravování a také zásadní roli, že jsem začala hlouběji studovat stravu dětí.

Tím, že pracuji z domova na svém projektu, tak mám na Stellu spoustu času a trávíme spolu vědomý čas. Taky ji ale dávám do soukromé školky, i když nemusím, protože potřebuji čas pro sebe a také vím, že každé dítě pro svůj rozvoj potřebuje kolektiv, sociální kontakt, aby poznalo další nové věci a lidi.

Mám hodně času na svůj projekt Žij zdravě s Hankou a stálo mě to nemalé úsilí, energie, času a také a investic, abych to takhle mohla mít.

Jsem šťastná a hřeje mě u srdce, když dostanu zprávu od některé z vás, že jste konečně našla odvahu vzít si na sebe šaty nebo že vám v hlavě konečně přecvaklo, že dieta je nesmysl a jste konečně ve svém těle spokojené anebo že jej začínáte vnímat a přijímat.

Píšu pro vás články, vysílám živé webináře, pořádám osobní setkání, napsala jsem několik e-Booků a jsem také autorkou tištěné knihy Žij zdravě s Hankou, kterou už četlo téměř dva tisíce lidí.

Nejvíce času a energie vkládám do svých online kurzů, ve kterých předávám konkrétní, ověřené a hlavně funkční kroky k danému cíli. Mým snem je, aby každá žena, která o to stojí žila ve spokojeném a zdravém těle.

Ještě před pár lety bylo pro mě spokojené a zdravé tělo nedosažitelný sen

Představovala jsem si, jak mám postavu, která bude bez špeků a kvůli které se nebudu muset trápit, jestli si vezmu tyhle šaty nebo tuto sukni. A taky o tom, že mám zdravé tělo, které nebudou trápit problémy s trávením.

Snila jsem a rok 2010 odstartoval pár dalších let mé osobní krize.

Bydleli jsme v Brně v pěkném přízemním bytě se zahradou, rozhodla jsem se v té době změnit práci a myslela jsem, že tím zalepím trvající partnerskou krizi. Nejhorší byl pořád ten strach z nevěry, z toho, že pokud nebudu dělat to, co on (sportovat, trávit čas ve fitku,…), tak že ho ztratím. Vztah se z nedůvěry rozpadal, já se upnula na novou práci. Bylo to těžké období a zároveň období, které mi moc dalo v mém osobním rozvoji.

Ve svém těle jsem byla nespokojená čím dál víc a taky se začaly objevovat zdravotní problémy. A tak jsem se na sebe nasr.la, že si vlastně nevážím sama sebe, podřizuju se někomu, kdo mě podvádí a lže do očí, a udělala konečně rázný krok.

Začnu sama od začátku, budu se věnovat jen sama sobě a dám se dohromady.

Jenže to jsem ještě netušila, že se doma smutkem zahrabu na téměř dva roky a že rok po rozchodu přijde další rána, padák z vysněného zaměstnání. Ze dne na den bez práce, bez auta, bez snů, sama 30-letá v malém bytě s kocourem.

A když sama, tak se vším všudy

Ani jsem nevěděla jak, ale najednou jsem začala „podnikat“ v oblasti finančního poradenství, i když jsem v duchu věděla, že to není to pravé pro mě.

Další dva roky jsem strávila v tyrkysové firmě, kde byly večírky na denním pořádku, lákání dalších oveček na velké peníze a vlastní vidinu podnikání a taky kde bylo důležité dobře vypadat.

Začala smršť a lavina mordování se ve fitku, následovala jedna nefunkční dieta za druhou, nucený pohyb v podobě ranního běhání kolem rybníku, protože úspěšní přece vstávají brzy a běhají. Dopolední hodiny ve fitku, odpolední lekce ve fitku, abych to večer spláchla litrem vína.

Kolotoč večírků, kde alkohol tekl proudem a končilo se v ranních hodinách, odpolední vstávání s kocovinou a žaludkem na vodě, abych to zaplácla a vyřešila jídlem z fastfoodu na „spravení“ žaludku. Prostě taková lavina, ze které mě dostal až další zdravotní problém.

Byla jsem nešťastná, že jsem zase neuspěla, ale zároveň cítila, že tentokrát už to vezmu za správný konec. Že už chci dělat něco, co mě bude opravdu bavit a hlavně naplňovat a že už chci mít zdravé tělo a taky takové, ve kterém se nebudu trápit a stydět se v něm sama před sebou.

Odstěhovala jsem se pryč z Brna

Udělala jsem další rázný a důležitý krok v mém životě a odstěhovala se z Brna zpět blíže k domovu, kde jsem vyrůstala, našla si práci, která mě celkem bavila,ale hlavně mi dávala i dostatek prostoru pro moji další osobní realizaci.

Vykašlala jsem se na veškeré diety, našla si spřízněnou duši, která mě ukázala zásady zdravého stravování, našla si pohyb, který mě naplňoval a také se seznámila s mým manželem.

A ta přebytečná kila šla najednou dolů. Zdravé jídlo, přirozený pohyb, radost z toho všeho a vidina spokojeného těla, že to jde a vymizení téměř veškerých zdravotních problémů přispěly k mé spokojenosti.

Začala jsem ještě hlouběji studovat výživu, jak funguje naše tělo, vařila jsem doma, našla si kolem sebe obchůdky se zdravou výživou a také lokální obchody s opravdovými a poctivými potravinami.

A pak vznikla myšlenka sdílet toto dál s ostatními ženami, recepty jsem začala dávat do písemné podoby, fotila je a založila si svoji stránku na Facebooku. A překvapilo mě a dodnes jsem vděčná, že jsem začala sbírat první sledující a že můj projekt někoho zajímá.

V roce 2017, když jsem otěhotněla, mě ještě více lákala myšlenka samostatného projektu a přeměnit ho v podnikání, které mě třeba jednou bude živit.

Vize, že budu pomáhat dalším ženám, protože vím, že těch nešťastných se svým tělem běhá po světě spousty a taky s cílem, že si chci svůj pracovní čas plánovat sama, že už nikdy nechci, aby mě někdo ze zaměstnání jen tak vyhodil, protože se mění organizační struktura a taky že nechci rádoby podnikání, které vlastně žádným podnikáním není. Ale chci mít to svoje, jen moje, kde budu já zodpovědná za to, jak se mi bude nebo nebude dařit.

Znáte ten pocit, kdy se rozhodujete, že teď vás něco láká, ale zároveň se bojíte, toho co bude a že se váš život může změnit?

Tak ten u mě přišel v roce 2017, asi ty těhotenské hormony a já si koupila kurz, ve kterém jsem se naučila, jak přetavit svoji facebookovou stránku Žij zdravě s Hankou do projektu Žij zdravě s Hankou jako online podnikání.

Pak jsem si koupila ještě další dva kurzy a naučila se vše, co k tomu potřebuji a co vlastně teď dělám. Veškeré e-Booky, kurzy, webovky si tvořím sama. Nepotřebuji k tomu žádné správce a po 3 letech intenzivní práce a času na mém projektu můžu říct, že už mě i celkem živí.

V roce 2018, když už byla na světě Stellinka, tak jsem si paradoxně já udělala instruktorský kurz fitMAMI, abych myšlenku přirozeného pohybu šířila dál. A taky jsem si přála, aby každá maminka věděla, že může být fit. V té době mi to taky dávalo smysl zkombinovat to s celým projektem Žij zdravě s Hankou. Zapadlo to vše do sebe jako skládačka puzzle.

Nejsme stromy, můžeme se hnout z místa a udělat krok vpřed

Potkávám se díky mému projektu a cvičení se spoustou žen. A vidím kolem sebe, jak se hodně z nich trápí se svým tělem, některé si stěžují, ale přitom stojí na místě jako stromy a neudělají ke spokojenosti žádný krok.

Pokud budeme neustále stát na místě, nic se nezmění a pokud chcete ve svém životě něco změnit, je potřeba pro to udělat věci a kroky, které jste ještě nikdy nedělali.

A na svém těle si to můžete vyzkoušet. Chcete zhubnout? Je potřeba začít jíst jinak než doposud a ne si o tom jen pořád číst. Chcete se víc hýbat Pak je potřeba najít si jiný pohyb, který vás bude bavit? Chcete se zbavit fyzického či psychického problému? Tak je nejspíš potřeba se na něj podívat z jiného úhlu pohledu, i když to někdy bolí a je těžké si přiznat pravdu. Musíte jí do akce.

Taky jsem na sobě vyzkoušela nepřeberné množství diet, ale viděla jsem, že to není to pravé, i jsem to cítila, jen jsem se vždy sama sebe snažila přesvědčit, že teď už to bude ta pravá.

Dost často jsem nad tím i přemýšlela. Proč nemůžu zhubnout? Proč se shozená kila stále vrací zpět? Proč když dřu denně ve fitku, tak výsledky nejsou takové, jaké bych chtěla? Jím zdravě, tak proč mě stále trpí hemoroidy?

Jakmile jsem našla na všechny tyto otázky odpovědi, tak jsem se vždy hned pustila do akce a do prvních kroků ke změně. A ty pak přetavila do svého online podnikání, abych tyto zkušenosti mohla předávat dál.

Taky jsem samozřejmě měla pochybnosti, že můj příběh nebude nikoho zajímat. Proč by někdo poslouchal holku, co zhubla 15 kilo, takových je.

Vy jste ta Hanka z Žij zdravě s Hankou, že?

Ale taky jsem věděla, že žen trápících se se svým tělem je spousta, troufám si z praxe říct, že se blíží k většině. Proto jsem si řekla, že když nezkusím svůj příběh, svoje zkušenosti, konkrétní kroky, recepty, myšlenku šířit dál, tak se ani nedozvím, jestli to někoho zajímat bude.

A tak jsem napsala svůj první e-Book ZDARMA a ejhle, ženy si jej stahovaly, četly a psaly mi na něj pozitivní zpětné vazby. A to byl můj hnací motor věnovat se tomuto tématu dál nejen ze stránky osobní, tzn. dělám to pro sebe, ale také pro spokojenost ostatních žen.

Pak přišel další, potom další, tištěná kniha, články, online kurzy a najednou se stalo, že mi ženy začaly psát o rady, chtěly vědět víc, jak jsem to dokázala, vařily podle mě, setkávaly se semnou osobně a dokonce se mi už i párkrát stalo, že mě některá z vás oslovila na ulici a řekla mi, vy jste ta Hanka z Žij zdravě s Hankou?

Kdybych tenkrát před 4 lety zůstala u pochybností, že nebudu nikoho zajímat a nepokračovala bych dál, tak by nic z tohoto nebylo. Nebyly by ženy, které se teď díky mně cítí líp, které začaly zdravě jíst nebo které se začala ve svém životě konečně přirozeně hýbat.

Trvalo mi roky, než jsem se sama hnula z místa a zjistila, že nejsem strom

Po rokách mučení svého těla, kdy se střídaly fáze „zdravého“ (rozumějte dietového) stylu s fázemi „prasím“ se problémy s trávením opravdu zvětšovaly, nehledě na mou podrážděnost a psychický stav z neustálého neúspěchu.

Pak jsem potkala Petru, výživovou poradkyni, která měla v té době normální pohled na jídlo i na pohyb, takový ten zdravý selský. A to mě nakoplo, že mi v hlavě konečně cvaklo a řekla jsem si a dost. Musím změnit hlavně svoji hlavu, vnímání sama sebe, a pak půjde i to ostatní.

Vůbec jsem netušila, jak mi změna životního stylu, změní celý můj život k lepšímu

Když jsem začala překopávat svůj jídelníček, našla si pro mě vhodný pohyb, vůbec jsem netušila, že jednou za pá let budu mít postavu lepší než před porodem a že se ve svém těle budu cítit lépe než ve 20 letech. A už vůbec mě nenapadlo, že budu pro někoho inspirací, postavím si na tom své online podnikání a ještě tím budu vydělávat peníze a co víc, pomáhat dalším ženám.

  • Nevěděla jsem, že zhubnu 15 kilo, dokážu jíst bez sacharidů v jídelníčku, budu umět ovládat své chutě a že i po porodu jde mít postavu lepší než před
  • Nevěděla jsem, že mě bude sledovat přes 2000 lidí na Facebooku a že napíšu svoji vlastní tištěnou knihu
  • Nevěděla jsem, že budu instruktorka fitMAMI a že mě bude zajímat výživa dětí
  • A už vůbec jsem nevěděla, že mi budou chodit milé emaily a zprávy s poděkováním za to, co dělám

Jediné, co jsem na začátku věděla, že chci něco udělat se svým jídelníčkem, zbavit se zdravotních problémů a u toho zhubnout nějaké to kilo. Věděla jsem, že chci konečně žít v těle, ve kterém se budu cítit skvěle.

A tak začala celá moje cesta….Cesta Žij zdravě s Hankou, s kterou já žiji každičký den. nestalo se to přes noc, ani za rok. Ta cesta stále trvá a když to s ní vydržím, bude trvat i nadále. 🙂

Žijte i vy v těle, ve kterém se budete cítit skvěle. H.

,,Pomáhám lidem připravit si jídlo, aby jim bylo dobrým sluhou a ne zlým pánem a zároveň ukazuju, jak lze propojit zdravé tělo se zdravou myslí. Jsem šťastná maminka, milující manželka, která celý profesní život něco prodávala. Spojuji 4 témata do jednoho celku – jídlo, pohyb, bylinky a homeopatii.'' Můj příběh si přečtěte tady >> Jsem autorkou eBooku Jak být efektivní v kuchyni. eBook si můžete stáhnout zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.