#9 Desetiminutovky s Hankou – Dovolte si žít zdravě

Při psaní této desetiminutovky, jsem si uvědomila, jak moc jsem vděčná za to, že jsem si dovolila psát články a dělat to, co mě nejvíc baví. Třeba taky to, že jsem si dovolila svoji energii věnovat mému projektu Žij zdravě s Hankou.

A dnes se podíváme na vaše dovolování. 🙂 Konkrétně na to, jak si můžete dovolit žít zdravě.

Z dnešní desetiminutovky si odneste nejen zamyšlení, jak to vlastně s tím DOVOLIT SI máte vy, ale taky vám nasdílím:

  • skvělé praktické cvičení o DOVOLIT SI
  • Jak si DOVOLIT zdravý životní styl
  • další praktické cvičení, které vám pomůže, když se bude rozhodovat, jestli si DOVOLIT

Než se pustíte do dalšího čtení, tak vám chci moc poděkovat, že DESETIMINUTOVKY čtete. Mám z toho velkou radost, protože DESETIMINUTOVKY mají k dnešnímu dni už přes 1 500 přečtení.

Takže klidně sdílejte Desetiminutovky dál a doporučujte.

A je fajn, že si umíte DOVOLIT SI udělat čas na čtení.

Tak, jak si dovolíte v malých věcech, tak si dovolíte i v těch větších

Jasně, tušíte správně. Tak jak si umíte dovolit v maličkostech, tak si budete moc dovolit i ve věcech větších.

Protože když si neumíte dovolit něco malého, jak si pak chcete dovolit něco tak velkého jako změnu ve svém životním stylu?

A dovolit si neznamená jen po finanční stránce. Každý má nějakou jinou oblast, kde se rozhoduje, zda si dovolit a proč. Zda si to dovolíte finančně, zda si to dovolíte časově, zda si to dovolíte na úkor něčeho nebo někoho jiného nebo zda si třeba dovolíte mít na to odvahu.

Dovolte si žít ZDRAVĚ

Hned od rána po probuzení si žít zdravě můžete dovolit. Vstaňte a protáhněte se, zacvičte si, dejte si studenou sprchu, udělejte si zdravé jídlo, a tak můžu pokračovat dál.

Stačí to jen přepnout v hlavě a začít přemýšlet JINAK. Tak že prostě můžete.

Praktické cvičení o DOVOLIT si

Zkuste to jeden den. Jakmile vás něco napadne a budete přemýšlet, jestli si to můžete dovolit, tak si to pro tento den dovolte.

Např. budete přemýšlet, jestli si koupit nové leginy na cvičení, dnes si je kupte. Nebo budete váhat, zda vyzkoušet nový recept, protože vás láká, ale bojíte se, že nikdo z rodiny to jíst nebude. Dnes ho uvařte.

Zkuste takto trénovat jeden den, a pak tak můžete pokračovat i v dnech dalších, uvidíte, jak vás to bude bavit a jak se váš život stane hned veselejším a zdravějším bez nějakého nucení. 🙂

Další praktické cvičení, když se budete ROZHODOVAT

Vždy si napište dva možné scénáře. Co se (mi) stane, když se rozhodnu pro ANO a DOVOLÍM si to a co se (mi) může stát, když se rozhodnu pro NE.

Tohle cvičení vám může pomoct při rozhodování.

Rozhodujete se třeba, zda máte začít jíst cukrfree. Co se (mi) stane, když si to dovolím? A napište si situace (zmizí zdravotní problémy, budu muset vařit sólo pro sebe,…). Co se (mi) stane, když si to nedovolím? A opět si napište situace (budu mít dál zdravotní problémy a budu muset jíst prášky, dál budu mít ekzém, nebudu se muset vzdát svého oblíbeného cukru,…).

A na konec. Dovolte si věnovat energii a čas svému zdravějšímu životu.

Taky mi do komentářů můžete napsat, jak vám jde trénink.

A jestli se vám dnešní desetiminutovka líbila, pošlete ji dál. A já se těším s vámi i na mém Instagramu @zijzdraveshankou nebo na Facebooku Žij zdravě s Hankou.

Krásnou neděli.

,,Pomáhám lidem připravit si jídlo, aby jim bylo dobrým sluhou a ne zlým pánem a zároveň ukazuju, jak lze propojit zdravé tělo se zdravou myslí. Jsem šťastná maminka, milující manželka, která celý profesní život něco prodávala. Spojuji 4 témata do jednoho celku – jídlo, pohyb, bylinky a homeopatii.'' Můj příběh si přečtěte tady >> Jsem autorkou eBooku Jak být efektivní v kuchyni. eBook si můžete stáhnout zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.