#8 Desetiminutovky s Hankou – Nejčastější chyby ve stravování

Nejčastější chybou ve stravování je určitě DIETA, ale o těch dnes psát nechci.

Dnes vám chci napsat o konkrétních chybách, kterých je dnes bohužel v jídelníčcích plno, a proto nám zadělávají nejen na obezitu, ale také na zdravotní problémy.

PŘEMÍRA SLADKÝCH, SLANÝCH A ZPRACOVANÝCH POTRAVIN

Zařaďte kvalitní a přirozené potraviny a jídla z nich uvařená. Jak jednoduše poznáte kvalitní a přirozenou potravinu? Když se podíváte na její složení, tak obsahuje minimum složek. Čím více položek ve složení je, tím více to zavání průserem.

Přidejte více sezónní a lokální zeleniny a pijte čistou vodu.

NEUMÍME JÍST „NORMÁLNĚ“

Jíme málo nebo naopak moc.

Zejména ženy jsou přebornice v hladovění a jí málo. Na jídlo si neumíme udělat čas a pocit hladu, pak většinou zaženeme narychlo něčím přeslazeným, přeslaným nebo chemicky zpracovaným.

Opačným nešvarem je to, že jíme moc. Jíme, když máme chuť a ne jen, když máme hlad.

JÍME VE SPĚCHU A STRESU

Pamatujte, že jídlo, které do sebe nahážete ve spěchu během deseti minut a ještě se stresem, že zase něco nestíháte, jakoby ani nebylo. Vaše tělo nemá ani čas nabudit se na stravování a trávení. Pak máte tendence se ještě dojídat a navíc tělo nemá ani šanci rozpoznat, kdy už je syté.

JÍME POTRAVINY, KTERÉ SE JEN TVÁŘÍ „ZDRAVĚ“

Pozor na potraviny s nápisy FIT, dietní, light, bez cukru, atd…Když si totiž přečtete složení těchto potravin, tak obsahují náhražky, jsou vysoce chemicky zpracované a většinou také předražené a jedná se jen o reklamní tah, který nás má oklamat a vytáhnout z nás peníze.

Jsou to různé müsli tyčinky, cereálie, smoothie, instantní kaše a jiná jídla.

JÍME VHODNÉ POTRAVINY V NESPRÁVNÝ ČAS

Pokud si dáme talíř celozrnných těstovin s omáčkou v 10 večer a nemáme po tréninku nebo nás nečeká noční směna, svému tělu tím nijak neprospějeme. Stejně tak miskou ovoce v nočních hodinách. Sacharidy a cukry v těchto jídlech obsažené naše tělo už během spánku nestihne zpracovat a uloží jej pak ve formě tuku, což pro nás není žádoucí a našemu inzulinu tím také nijak neprospějeme.

POŘÁDÁME VÝLETY DO FAST FOODŮ

Rychlá občerstvení, která jsou plná cukru, chemie, konzervantů, soli, barviv a přepáleného tuku.

„Není nad rodinný oběd u hamburgeru s hranolkama a k tomu to zapít malinovým shakem. Bohužel tohle dnes učíme naše děti. 🙁

PŘIPRAVUJEME ZEJMÉNA SACHARIDOVÁ JÍDLA

Na snídani si dáme talíř ovesných vloček, na oběd talíř těstovin se zeleninou a na večeři chléb s pomazánkou. Vždy k sacharidu přidejte i kousek bílkoviny. Do ranní kaše stačí přidat tvaroh nebo jogurt, k těstovinám plátek kvalitního masa nebo vejce. Předejte tak tomu, že budete mít zase brzy hlad.

Ať už nějaké chyby ve stravování děláte, nezoufejte. Vždy je čas chyby napravit a začít jinak. Přeju nám všem pohodové stravování a lásku k jídlu.

H.

,,Pomáhám lidem připravit si jídlo, aby jim bylo dobrým sluhou a ne zlým pánem a zároveň ukazuju, jak lze propojit zdravé tělo se zdravou myslí. Jsem šťastná maminka, milující manželka, která celý profesní život něco prodávala. Spojuji 4 témata do jednoho celku – jídlo, pohyb, bylinky a homeopatii.'' Můj příběh si přečtěte tady >> Jsem autorkou eBooku Jak být efektivní v kuchyni. eBook si můžete stáhnout zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.