#6 Desetiminutovky s Hankou – Systém udržitelnosti ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU aneb není to jen etapa

O víkendu tradičně na Facebook Žij zdravě s Hankou dávám vždy konkrétní tip, který má za záměr dát vám konkrétní radu, jak se na cestě za zdravým životním stylem soustavně a vytrvale posouvat dále.

A dnes se podíváme na systém UDRŽITELNOSTI zdravého životního stylu.

Tento článek vznikl na základě vašich otázek:

Jsem nedisciplinovaná. Vím, že bych měla jíst zdravě pravidelně, pohybu se věnovat nejen nárazově, tohle všechno v hlavě vím. Mám období, kdy to dělám, ale pak zase nedělám nic. Jak si UDRŽET zdravý životní styl dlouhodobě?

Dám vám dneska jeden opravdu funkční systém na udržení zdravého životního stylu, který jsem se naučila a kdykoli se mi stalo, že jsem se na to chtěla vykašlat, tak jsem po tomto systému sáhla.

Takže… řekněme, že jedete třeba na dovolenou a na ní si řeknete, že budete tak trošku „prasit“ a na pohyb se na ten týden taky vykašlete.

Udělejte si svůj unikátní systém.

Takže např:

  • V neděli si navařte jídlo na dva dny dopředu, to samé můžete udělat ve středu
  • V pondělí se věnujte svému oblíbenému pohybu
  • V úterý si dejte relax dle vašeho gusta, ať uděláte duševní hygienu
  • V sobotu dopřejte tělu něco navíc – peeling, masáž, zkuste něco nového pro vaše zdraví

Nastavte si systém, ale takový, který bude vyhovovat vám.

Proč systémy fungují?

Protože pokud děláte ve svém životě nějakou novou změnu, třeba změnu v životním stylu, tak je fajn si na začátku nastavit nějaký systém než si v něm uděláte automatickou pravidelnost. A tím, že to budete dělat pravidelně a budete vás to bavit, tak to i udržíte. Budete vědět, ze v pondělí chodíte na svou oblíbenou lekci a nejspíš i na třeba na té dovči si zacvičíte.

Zároveň je fajn mít na paměti, že je to váš systém a vy si určujete, jak bude vypadat a můžete jej kdykoliv změnit. Takže i když se vám bude chtít cvičit každý den, tak samozřejmě běžte. 🙂

A dále, aby to bylo dlouhodobě udržitelné je potřeba, aby vás to stále bavilo a vy se nemuseli do ničeho nutit, protože pak to z dlouhodobého hlediska udržitelné není. A taky když samozřejmě víte, PROČ to děláte, ale to už je na jinou desetiminutovku. 🙂

,,Pomáhám lidem připravit si jídlo, aby jim bylo dobrým sluhou a ne zlým pánem a zároveň ukazuju, jak lze propojit zdravé tělo se zdravou myslí. Jsem šťastná maminka, milující manželka, která celý profesní život něco prodávala. Spojuji 4 témata do jednoho celku – jídlo, pohyb, bylinky a homeopatii.'' Můj příběh si přečtěte tady >> Jsem autorkou eBooku Jak být efektivní v kuchyni. eBook si můžete stáhnout zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.