5 + 1 důvod, proč výzvy (ne)fungují?

Kdo z vás se ještě nikdy do žádné výzvy nepustil? Myslím, že nás moc nebude. Výzva totiž bývá takový hlavní začátek nějaké menší či větší změny.

A nám se do změn, tudíž i výzev většinou moc nechce. Proč? Protože musíme vystoupit ze svého zajetého pohodlíčka, ze své komfortní zóny a to není, co si budeme povídat, úplně jednoduché.

A já vám řeknu, 5 + 1 důvod navíc, proč takové výzvy (ne)fungují.

důvod č. 1

Do výzvy je fajn se pustit, pokud chcete udělat dlouhodobější změnu, ale nevíte, jak začít a potřebujete na začátku podporu, motivaci, povzbuzení, sdílení. Během takové výzvy si totiž získáte i pravidelný návyk určité činnosti, i když je třeba nová a je dost velká pravděpodobnost, že vám celá nebo aspoň z části zůstane i po dokončení výzvy a budete v ní pokračovat.

důvod č. 2

Dalším důvodem, proč se do výzvy pustit a může fungovat, ale také nemusí je slib. Tím, že se přihlásíte do nějaké výzvy, dáváte si určitý slib, že něco splníte. Je to fajn, pokud to berete sportovně a nehroutíte se z každého neúspěchu a nebudete se lynčovat za to, pokud jste slib zcela nedodržely. V tomhle ohledu výzva nemusí fungovat a může vás dokonce demotivovat. Ale na někoho funguje zase skvěle. Já mám třeba ráda, když si dám pro sebe nějaký slib, mám z toho radost a konám. 🙂

důvod č. 3

Je fajn, pokud je daná výzva komplexní. Tzn. nejedná se např. jen o výzvu, kde každý den navyšujete množství dřepů. Ale kouč, který vás vede, pracuje také s motivací, podporuje vás a stará se také o vaši psychickou pohodu, pocity a tohle vše zahrne do výzvy.

důvod č. 4

Další dost důležitý důvod, proč výzva (ne)funguje je srovnávání. Ve výzvě totiž nikdy nebudete samy, účastní se většinou další lidé. A to vás může buď příjemně namotivovat nebo také semlet. Nikdy se nesrovnávejte s ostatními z výzvy, ale vždy jen sama se sebou. Je jedno, jestli Andrea už udělala 100 dřepů a vy sotva 20. Super je, pokud jich další dny uděláte 25. TA, co vidíte v zrcadle je jediná, se kterou se srovnávejte. 🙂

důvod č. 5

Pokud se do nějaké výzvy přihlásíte, dejte si dlouhodobý cíl. Pak bude výzva fungovat, tak jak má, tzn. jako nakopnutí, správný start. Pokud jdete do výzvy bez dlouhodobějšího cíle, představte si, co bude, až výzva skončí.

Např. si objednáte výzvu na 60 dnů, která vás má naučit zdravě jíst. Je vašim dlouhodobým cílem zdravě jíst? Protože, co se stane, až výzva skončí, vrátíte se zase do starých kolejí? Nebo budete schopni fungovat i samy bez podpory, motivace, společného sdílení?

Nejdůležitější důvod za mě, proč jsou výzvy fajn

Nakonec nejdůležitější důvod dle mého, proč jsou výzvy fajn, i když by neplatilo nic z výše uvedeného. Pořad je lepší dělat aspoň něco než vůbec nic. A i když jsem vám napsala, že nejsem úplný zastánce jednostranných výzev např. výzvy, která je jen o dřepech, tak je také občas dělám, protože je určitě fajnovější udělat si za den 50 dřepů než sedět se zadkem na gauči, stěžovat si a nedělat vůbec nic.

A jak říká jedna pro mě velmi inspirativní žena nedokonalé něco je lepší než dokonalé nic.

Pokud se chcete do nějaký výzvy pustit nebo vás nějaká láká, si vyberte nějakou dlouhodobější, která Vás naučí pravidelnému návyku a zajistí Vám změnu kompletně.

A já vás srdečně zvu na jednu netradiční výzvu – dlouhodobou. Nebude jednostranná, nebude o dřepech, ale hlavně to bude výzva o radostech a o tom, abyste viděla výsledky na vlastní kůži a hlavně dlouhodobě. Radostech jako jsou pohyb, jídlo, ale také posílení imunity a naší celkové tělesné i psychické pohody. Výzva, která bude plná hecu, motivace, podpory a sdílení.

PRO VÍCE INFORMACÍ O DLOUHODOBÉ VÝZVĚ, KLIKNĚTE TADY!

A pro ty, kdo jsou do akce, mám i slevový kód: ROK

,,Pomáhám lidem připravit si jídlo, aby jim bylo dobrým sluhou a ne zlým pánem a zároveň ukazuju, jak lze propojit zdravé tělo se zdravou myslí. Jsem šťastná maminka, milující manželka, která celý profesní život něco prodávala. Spojuji 4 témata do jednoho celku – jídlo, pohyb, bylinky a homeopatii.'' Můj příběh si přečtěte tady >> Jsem autorkou eBooku Jak být efektivní v kuchyni. eBook si můžete stáhnout zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.