5 + 1 důvod, proč novoroční předsevzetí (ne)fungují? + DÁREK na cestu

Kdo z vás si ještě nikdy nedal novoroční předsevzetí? Myslím, že nás moc nebude. Předsevzetí totiž bývá takový hlavní začátek nějaké menší či větší změny pro začátek nového roku.

A nám se do změn, tudíž i předsevzetí většinou moc nechce. Proč? Protože musíme vystoupit ze svého zajetého pohodlíčka, ze své komfortní zóny a to není, co si budeme povídat, úplně jednoduché.

A já vám řeknu, 5 + 1 důvod navíc, proč taková novoroční předsevzetí (ne)fungují.

důvod č. 1

Předsevzetí je fajn si dát, pokud chcete udělat dlouhodobější změnu. Není ale nutné si jej dávat na začátku nového roku. Předsevzetí si můžete dát kdykoliv během celého roku a hlavně, kdy opravdu víte a cítíte, že jste na změnu připraveni.

Co se může 1. ledna stát? Představte si, že jste si předsevzali, že začnete běhat. A co když se ale 1.1. probudíte s horečkou? Běhat určitě nepůjdete a budete cítit zklamání a frustraci, že budete muset začít o týden později a dost možná nezačnete vůbec.

Proto si čas pro změnu udělejte kdykoliv, ale hlavně buďte na změnu připraveni, pak u ní i vydržíte.

důvod č. 2

Dalším důvodem, proč se do předsevzetí pustit a může být úspěšné, ale také nemusí je slib. Tím, že se od 1. ledna přihlásíte do nějaké výzvy, nového cvičení, kroužku,… dáváte si určitý slib, že něco splníte. Je to fajn, pokud to berete sportovně a nehroutíte se z každého neúspěchu a nebudete se lynčovat za to, pokud jste slib zcela nedodržely. V tomhle ohledu předsevzetí nemusí dopadnout a může vás dokonce demotivovat. Ale na někoho funguje zase skvěle. Já mám třeba ráda, když si dám pro sebe nějaký slib, mám z toho radost a konám. 🙂

důvod č. 3

Je fajn, pokud je dané předsevzetí komplexní. Tzn. nejedná se např. jen o předsevzetí, že budete každý den dělat 50 dřepů. Pracujte také s motivací, podporujte se a starejte se také o vaši psychickou pohodu, pocity a tohle vše zahrňte do předsevzetí.

důvod č. 4

Další dost důležitý důvod, proč předsevzetí (ne)funguje je srovnávání. Nikdy se nesrovnávejte s ostatními, ale vždy jen sama se sebou. Je jedno, jestli Vaše kamarádka udělá 100 dřepů a vy sotva 20. Super je, pokud jich další dny uděláte 25 a budete na sobě pracovat. TA, co vidíte v zrcadle je jediná, se kterou se srovnávejte. 🙂

důvod č. 5

Pokud si nějaké předsevzetí dáte, dejte si dlouhodobý cíl. Pak bude fungovat, tak jak má, tzn. jako nakopnutí, správný start. Pokud si dáváte předsevzetí bez dlouhodobějšího cíle, představte si, co bude, když jej najedou nebude moct dělat.

Např. si dáte předsevzetí, že budete zdravě jíst. Je vašim dlouhodobým cílem zdravě jíst? Protože, co se stane, když odjedete například na týden na dovolenou, vrátíte se zase do starých kolejí? Nebo budete schopni fungovat i po dovolené?

Nejdůležitější důvod za mě, proč předsevzetí může fungovat

Nejdůležitější důvod dle mého, proč může být předsevzetí fajn, i když by neplatilo nic z výše uvedeného. Pořád je lepší dělat aspoň něco než vůbec nic. A i když jsem vám napsala, že nejsem úplný zastánce novoročních předsevzetí např. toho, které je jen o dřepech, tak je také občas dělám, protože je určitě fajnovější udělat si za den 50 dřepů než sedět se zadkem na gauči, stěžovat si a nedělat vůbec nic.

A jak říká jedna pro mě velmi inspirativní žena nedokonalé něco je lepší než dokonalé nic.

Pokud si chcete nějaké předsevzetí dát nebo vás nějaké láká, vyberte si nějaké dlouhodobější, které Vás naučí pravidelnému návyku a zajistí Vám změnu kompletně.

A já mám pro Vás na závěr DÁREK – motivační diář, který Vám na Vaší cestě za vysněným předsevzetím pomůže.

PRO VÍCE INFORMACÍ, KLIKNĚTE TADY!

,,Pomáhám lidem připravit si jídlo, aby jim bylo dobrým sluhou a ne zlým pánem a zároveň ukazuju, jak lze propojit zdravé tělo se zdravou myslí. Jsem šťastná maminka, milující manželka, která celý profesní život něco prodávala. Spojuji 4 témata do jednoho celku – jídlo, pohyb, bylinky a homeopatii.'' Můj příběh si přečtěte tady >> Jsem autorkou eBooku Jak být efektivní v kuchyni. eBook si můžete stáhnout zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.