#3 Desetiminutovky s Hankou – Jak se mám ve všech těch trendech vyznat?

Nevím, jak se mám vyznat ve všech stravovacích trendech. Vím, že bych měla JÍST zdravě, ale nevím, který stravovací trend si vybrat. Nevyznám se v tom.

Na tuto otázku, kterou dostávám poměrně často, vám odpovím konkrétním tipem, díky kterému se ve zdravém stravování vyznáte a budete se posouvat krůček po krůčku dále.

Je to téma, o kterém bych mohla psát sáhodlouhý článek. Ale protože si jednotlivé stravovací trendy můžete „vygůglit“, vytáhnu pro vás jeden konkrétní tip, který můžete hned uvést do praxe.

A tohle prostě platí. Pokud mě sledujete už dlouho, tak víte, že nejsem zastánce žádných jídelníčků na míru, vážení jídla nebo daného stravování 5x denně, apod. A spousta lidí se nějaký systém v jídle snaží dodržovat, pak se v tom cítí ztraceně, svázaně, nesvobodně a v momentě, kdy z daného plánu vybočí, cítí se, že zase zklamali.

Jak se dívám na stravovací trendy já?

Co pomáhá mně a jestli stravovací trendy sleduji?

Nesleduji. Samozřejmě vím, že jsou různé stravovací směry, ať už jde o vegetariánství, paleo stravu, ketodietu,…Přečtu si o nich, ale tím to pro mě končí. Stejně tak dnes už nemám žádnou výživovou poradkyni, jídelníčky na míru, stravovací plán. Řídím se pouze svou vlastní intuicí a svým tělem.

To znamená, že nemusím přemýšlet a nedej bože počítat kalorie nebo vážit jídlo, ale už mám vyzkoušeno, co mi vyhovuje. A pak si prostě vyberu ze široké nabídky potravin ty, které chci.

K tomu by vám mohlo pomoci dělat si poznámky a zapisovat si třeba pocity, jak se po kterém jídle se jak cítíte nebo i projevy, že třeba některé potraviny vás nadýmají, po jiných vás pálí žáha a taky chutě. Já celkově zkouším nové chutě, testuji a vybírám, co mi vyhovuje a co ne.

Proto jsem se před rokem rozhodla pro život bez cukru. A ne proto, že je to trend, ale proto, že cukr jsem nikdy v životě vyloženě nepotřebovala a jeho úplné vynechání mi pomohlo zdravotně. Ale když mám jednou za čas chuť na italské těstoviny, klidně si je dám bez pocitu zklamání. A nevážím porci. A o tom to je, o svobodě v jídle, ne o vážení a počítání a trendech, co je zrovna IN.

Takže mně pomáhá ŘÍDIT se svým tělem a svými pocity. Jsem totiž jinak precizní plánovač, organizátor, který má rád ve věcech systém, ale který se pak také dokáže pořádně bičovat za to, když něco nedodrží. Proto dané jídelníčky, stravovací plány u mě nefungovaly. Dokázala jsem se s manželem rozvádět, když mi ujedl kolečko navážené šunky.

Řiďte se svými chutěmi, svými pocity a svým tělem.

Nehledejte složitosti tam, kde nejsou. Stačí jen překonat strach ze změny.

Pamatujte, že ti, kteří přestali jídlo moc řešit, tak to jsou ve svých tělech spokojení a jejich těla s nimi spolupracují. 🙂

Držím vám palce. Mějte se krásně a jezte tak, abyste byli spokojení.

,,Pomáhám lidem připravit si jídlo, aby jim bylo dobrým sluhou a ne zlým pánem a zároveň ukazuju, jak lze propojit zdravé tělo se zdravou myslí. Jsem šťastná maminka, milující manželka, která celý profesní život něco prodávala. Spojuji 4 témata do jednoho celku – jídlo, pohyb, bylinky a homeopatii.'' Můj příběh si přečtěte tady >> Jsem autorkou eBooku Jak být efektivní v kuchyni. eBook si můžete stáhnout zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.