#10 Desetiminutovky s Hankou – Chci žít zdravě. Jak mám začít?

Vítejte u jubilejní desáté Desetiminutovky s Hankou. A vzhledem k tomu, že jsem jich původně plánovala „jen“ 10, tak by měla být poslední, ale uvidíme, jestli ještě s nějakou přijdu. 🙂 Proto se dnes raději podíváme na téma, jak vůbec začít.

O čem to dnes bude?

  • O tom, proč se nám nechce se změnou začínat
  • Opět konkrétní tipy, který můžete ihned zavést do praxe

Proč se nám nechce se změnou začít?

Možná právě dnes přemýšlíte, že začnete žít zdravě. A možná jste nad tím přemýšlela už několikrát, ale ještě jste nezačala.

Odpovězte si upřímně, PROČ jste ještě nezačala, co vás OPRAVDU brzdí? Nechce se vám, nemáte dostatečnou motivaci, máte z něčeho strach,…?

Pokud chcete opustit svůj dosavadní „nezdravý“ životní styl, napište si, co všechno budete měnit – jídlo, pohyb, vztahy, fungování domácnosti,…

Já když chci začít dělat něco nového, tak se mi taky tolikrát nechce, odkládám, vymýšlím různé důvody, proč ještě teď ne, atd……

A víte co? Je to v pořádku. Jak jsem zmiňovala již výše, napište si, co vás brzdí a pokud se vám do změny nechce, nenuťte se a nechte to dozrát….Třeba se nakonec rozhoupete hned a nebo také nikdy.

Na otázku „Jak začít?“ by také mohla být jednoduchá odpověď. Prostě začněte. Někdy je fajn pustit se naopak do změny rovnou po hlavě a mít na sebe takové to zdravé naštvání, které vás nakopne.

Výstup z komfortní zóny

Hlavní důvod, proč se nám nechce většinou je, že se nám nechce vyjíždět ze zajetých návyků a kolejí. Opustit svoje pohodlíčko, protože víme, že změna bude bolet, bude těžší a musíme pro ni něco udělat.

Jestli chcete ve svém životě změnu a začít jinak, tak musíte udělat něco, co jste doposud ještě neudělaly.

Je to možná otřepaná fráze, ale platí ve všech změnách v životě, pokud ji chceme.

Chcete začít žít ZDRAVĚ?

Zde je pár mých tipů, které můžete ihned použít a věřím, že vám pomohou změny udělat.

  1. Definujte si, co přesně pro vás znamená žít zdravě.

Pro každého to může být něco jiného. Přestat s kouřením, začít běhat, vařit si zdravější jídlo

Až budete mít nadefinováno, rozeberte si možnosti.

2. Proberte si cesty a možnosti.

Co k tomu budete potřebovat, kdo vám v tom může pomoct. Uvádím jako příklad na vaření zdravého jídla.

Musím vyčistit ledničku a spíž od nezdravých potravin, napsat si seznam a jít do obchodu a nakoupit potraviny nové, které od teď budu jíst. Můžete mi v tom pomoct moje sousedka, která zdravě jí. najdu si recepty, které vyzkouším. A tak můžete pokračovat.

Když totiž budete mít takto rozebrány jednotlivé kroky, bude pro vás jednodušší na nich začít pracovat, dělat je a vidina změny pro vás bude reálnější a dosažitelná.

3. Jděte, udělejte to a začněte.

Víte, proč, víte co, tak už stačí jen konat. A nezapomeňte se i za každý malý úspěch pochválit. Můžete si psát i své pocity, úspěchy, co vás na tom baví.

Přeju vám pevný krok při změně a můžete mi napsat, co pro vás znamená žít zdravě a jakým prvním krokem začnete.

Mějte krásnou neděli, H.

,,Pomáhám lidem připravit si jídlo, aby jim bylo dobrým sluhou a ne zlým pánem a zároveň ukazuju, jak lze propojit zdravé tělo se zdravou myslí. Jsem šťastná maminka, milující manželka, která celý profesní život něco prodávala. Spojuji 4 témata do jednoho celku – jídlo, pohyb, bylinky a homeopatii.'' Můj příběh si přečtěte tady >> Jsem autorkou eBooku Jak být efektivní v kuchyni. eBook si můžete stáhnout zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.